Оригинални амбалажи на неколку кафе-брендови

Пакувањето на еден од најпопуларните пијалаци во светот, кафето, отсекогаш бил клучот за привлекување на што повеќе купувачи. Луѓето покрај тоа што сакаат да пијат убаво кафе, тие сакаат тоа да има и убава и практична амбалажа.Оригинални амбалажи на неколку кафе брендовиСо оглед на фактот дека постојат илјадници компании за производство на кафе, добар дел од нив се трудат да привлечат внимание, не само со квалитетот  на нивниот продукт туку и со дизајнот на пакувањето. Ова се само мал дел од неколку светски кафе-брендови кои се погрижиле нивната амбалажа да се двои помеѓу останатите.Оригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе-брендовиОригинални амбалажи на неколку кафе-брендови


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Нејќу да ви Кажам Reply

    Отсекогаш? Првата реклама за брендирање кафе е со Хуан Валдез од 1959. http://en.wikipedia.org/wiki/Juan_Valdez

Остави коментар