7 причини поради кои ја губите желбата за секс

Иако љубовта е најважното нешто во врските, и страста има голема улога.

10 причини зошто не сте расположени за секс

Ако забележите дека поминале со недели или месеци од последниот пат кога сте имале односи со партнерот, време е да обрнете внимание на следниве 10 уништувачи на либидото...

Дознајте кој подарок го зголемува женското либидо

Резултатите покажале дека 62% од жените кои се во врска со истиот партнер најмалку 3 години, имаат зголемена желба за водење љубов доколку саканиот им подари букет џвеќе.

Дали вашиот партнер редовно вежба? Дознајте како влијае тоа на вашиот сексуален живот

Најновите истражувања откриваат дека мажите кои многу вежбаат имаат помал сексуален апетит од оние со поопуштени навики за вежбање.

Пијалак кој го зголемува сексуалното либидо на жените: Контроверзен индиски рецепт за плодност

Според традицијата, младоженецот и невестата добивале шишенце со овој пијалак кој требало да го испијат пред првата брачна ноќ

Дознајте како се поврзани храната и сексот

Сите ние гладуваме по нешто, а дали се работи за храна или секс, во голема мера зависи од расположението.

4 нешта кои можат негативно да влијаат врз вашата желба за секс

Според неодамнешни истражувања, скоро 11% од жените на возраст помеѓу 18 и 44 години се соочуваат со овој сексуален проблем.

Порно шејк: Афродизијак кој ќе ве претвори во ѕвер

Овој шејк лесно можете да го направите сами, а покрај тоа што е неодоливо вкусен, има навистина силни и моќни својства заради кои ќе треба да се подзамислите на кого ќе му го сервирате.
Датум: 30 апр 2015
, Автор:

6 начини на кои стресот може да ви ја уништи врската

Погледнете ги наредниве 6 начини на кој стресот влијае врз сексуалниот живот, а со тоа и ја уништува врската.

Формата на брадата кај жените открива каков е нивниот сексуален апетит

Група психолози потврдиле нешто кое веќе го знаевме или во кое барем се сомневавме – жените со широка и силна вилица имаат посилно либидо.

Кои се четирите најпромискуитетни хороскопски знаци?

На кои знаци им е најтешко да ги зауздаат своите сексуални желби?

Трите хороскопски знаци кои најмногу изневеруваат

Оние кои веруваат во астрологијата треба да водат сметка и за хороскопскиот знак на својот партнер, бидејќи според статистиката, припадниците на овие 3 најчесто изневеруваат.
Датум: 18 јан 2015
, Автор: