Дали вашата желба за секс е нормална? Решето го овој тест и дознајте какво е вашето либидо и како тоа влијае на вашиот живот

Дали вашата желба за секс е нормална? Решето го овој тест и дознајте какво е вашето либидо и како тоа влијае на вашиот живот

Без разлика дали сакате секс секоја вечер или само еднаш годишно, треба да знаете дека секој има различно либидо. Ако се прашувате дали вашето либидо е нормално, сега лесно можете да дознаете со помош на овој тест. Дополнете ги следните реченици и соочете се со вистината.

Дали вашата желба за секс е нормална? Решето го овој тест и дознајте какво е вашето либидо и како тоа влијае на вашиот живот

1. За мене е идеално да имам секс:

А) секој ден

Б) неколкупати неделно

В) секоја недела или секоја втора недела

Г) еднаш месечно или помалку

2. Кога сум стрес, моето либидо:

А) не се менува значително

Б) варира, но сепак можам да се возбудам

В) е на многу пониско ниво

Г) целосно исчезнува

3. Мојата здравствена состојба:

А) јас сум во добра физичка и ментална форма

Б) во ред е, но земам лекови

В) лошата исхрана и неактивниот начин на живот ми ја трошат енергијата

Г) страдам од сериозна болест

4. Мојот однос со партнерот:

А) е одличен во сите области

Б) може да биде подобро ако се подобри комуникацијата

В) малку е заладен во последно време

Г) не ни оди од рака

5. Што се однесува до моето тело:

А) задоволна сум со сè што можам да направам

Б) се чувствувам пријатно во сопствената кожа

В) ми недостасува младоста

Г) не се чувствувам поврзано со него

6. Што се однесува до моите сексуални фантазии:

А) имам многу и сакам да ги пробам со мојот партнер

Б) зависи – кога сум стрес, мојата фантазија најмногу страда

В) немам доволно време за фантазии – животот е доволно комплициран

Г) ги истражувам насамо

7. Оргазми:

А) лесно ги доживувам и уживам во тоа

Б) ми треба време да ги доживеам

В) мене не ми се важни за добар секс

Г) Што е тоа оргазам?

8. Мојата исхрана:

А) е добро избалансиранса и вклучува овошје, зеленчук и јаткасти плодови

Б) здрава е, но вклучува премногу алкохол

В) ѝ недостасуваат повеќе свежи намирници

Г) не е многу здрава

Прочитајте ги резултатите на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар