Кучињата-терапевти се чудесни, но дали ја сакаат својата работа?

Кучињата, слично како и луѓето, умеат помалку или повеќе да манифестираат и стресно и пријателско однесување.

Фотограф прави прекрасни фотографии од совршено несовршени кучиња

„Упорноста на животните да ја надминат секоја пречка никогаш не престанува да ме воодушевува.“

Мислите дека на вашите деца не им треба куче? Погледнете ги овие гифови и фотографии веднаш!

Децата можат да научат вредни лекции за грижа, одговорност, добрина и трпение од нивните најдобри пријатели – кучињата.

Фотографии од кучиња пред и по посвојување што ќе ви го стопат срцето

Можеби токму овие фотографии ќе ве мотивираат и вие да спасите едно вакво неодоливо животно!

Професор се обидува да создаде преведувач за животни

Професорот открил дека кучињата користат разни повици за разни видови работи и дека дури можат да опишат бои и животински крзна, па решил да направи преведувач за домашни миленици.

Вистински приказни за херојските подвизи на најхрабрите кучиња во светот

Кучињата навистина се лојални пријатели на кои можеме да сметаме секогаш кога имаме некаков проблем.

Запознајте ги овие 3 неразделни пријатели: 2 кучиња и мачка кои се секогаш заедно!

Погледнете ги нивните фотографии кои несомнено ќе ве натераат да се вљубите во оваа преслатка дружина...

Огромни и прекрасни раси на кучиња кои ќе ги сакате

Доколку не сакате големи раси, овие фотографии ќе ви го променат мислењето.

Слатки кучиња со дебели образи на кои нема да можете да им одолеете

Дали сте се запрашале зошто не можете да им одолеете на обравчињата на кучињата и посакувате да ги стиснете?

Обожавате кучиња? Дефинитивно треба да го посетите овој остров полн со мали крзнени пријателчиња!

Оваа земја од соништата се наоѓа на островите Туркс и Кајкос на Бахамите каде што организација по име Potcake Place обезбедува засолниште за уличните кучиња на островот.

Необично пријателство: Срамежливи гепарди стануваат пријатели со слатки кучиња

Поради тоа што нивниот вид полека почнал да исчезнува, јасно било дека им треба помош која се појавила во малку неочекувана форма.