креативност | Кафе пауза

Хороскопските знаци рангирани според степенот на креативност

Што мислите, кој од хороскопските знаци е најкреативниот?

Астрологијата ќе ви открие нешто што можеби не сте знаеле досега: Во што е креативен вашиот хороскопски знак?

Откријте во што сте најмногу креативни врз основа на вашиот хороскопски знак!

Дали чувствувате недостатокот на креативност и непродуктивност? Науката има едноставно решение за овој проблем

Никој не е продуктивен секој ден и секој понекогаш има недостаток на креативност и денови кога едноставно не му оди добро на работа или во приватниот живот.

Хобија кои ќе ви помогнат да се ослободите од стресот, да ја подигнете самодовербата и да ја поттикнете креативноста!

Знаеме дека разните техники на дишење и дневната рутина не се доволни за да се смириме, па затоа денес ќе ви претставиме хобија кои навистина ќе ви помогнат.

13 луѓе кои создале ремек-дела исто како и модните дизајнери

Можете да создадете нешто неверојатно и модерно дури и од едноставна облека. Погледнете ги овие фотографии што ќе ви дадат идеи како да ги трансформирате вашите парчиња облека.

Авантури за деца создадени од креди

Речиси е невозможно да најдете покреативни луѓе во светот од родителите кои поминуваат поголем дел од денот дома со своите деца.

Со плетење против здодевност: Еден бод право, еден обратно и изолацијата ќе помине

Одамна заборавената техника, во која се умешни нашите баби може да ви помогне да се опуштите, да научите нешто корисно и да си подарите нешто што самите сте го создале.

Кои 4 улоги кои треба да ги активирате во себе за да бидете целосно креативни?

Постојат четири различни улоги во треба да се „влезе“ за вашиот креативен процес да биде што е можно поефективен.

Хороскопот ги открива 4-те знаци кои се обдарени со најголема креативна енергија и уметнички дух

На припадниците на овие знаци во Зодијакот, ѕвездите им подариле неверојатна креативна енергија и имагинација, па за нив целиот живот претставува една мала уметничка игра.
Датум: 01 сеп 2019
, Автор:

Надреални фото-манипулации што ја предизвикуваат логиката

Погледнете ги овие креативни исходи кога човекот по име Бен Робинс, 29 годишен дигитален артист се заиграл со алатките во Фотошоп и ја подигнал креативноста на повисоко ниво!

Направете сами: Персонализиран шешир за на плажа

Шеширите за на плажа никогаш не излегуваат од мода.