18 октомври 2021 | Кафе пауза

Американец изградил огромен скелет за Ноќта на вештерките. Погледнете како!

Се ближи Ноќта на вештерките, па погледнете како еден Американец го претворил својот дом во џиновски скелет!

Астрологијата ќе ви открие нешто што можеби не сте знаеле досега: Во што е креативен вашиот хороскопски знак?

Откријте во што сте најмногу креативни врз основа на вашиот хороскопски знак!

Пустинска роза: Инспирација за Националниот музеј на Катар

За сите љубители на музеите и архитектурата! Прочитајте за неверојатното архитектонско остварување на Националниот музеј на Катар.

Знаци што ги занемарувате, а кои покажуваат дека пред вас е голема промена

Секој од нас барем еднаш во животот се почувствувал монотоно и како да сака да се откаже од сè... Сепак, големи промени се на повидок, а ова се знаците кои го докажуваат тоа!