Со бебешка пудра и џамлии до неверојатни вселенски фотографии

Со бебешка пудра и џамлии до неверојатни вселенски фотографии

Изгледа дека на човечката креативност ѝ нема крај! Тоа лесно се потврдува и со овие неверојатни вселенски фотографии кои биле направени со бебешка пудра просеана на стаклена масичка за кафе, сијалици во боја и џамлии. Тие биле составени од страна на дуото познато како Адапталукс, кои пак се страсни љубители на макро-фотогрфијата. Ако сакате да дознаете повеќе за процесот на создавање на овие фотографии, погледнете го и видеото на крајот!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар