Како да знаете дека е крај на врската, дури и ако сè уште го сакате партнерот?

Ако сте биле во несреќна врска, знаете колку е тешко да се донесе одлуката да раскинете и да го напуштите партнерот. Но, не е лесно ниту да откриете дека е време да раскинете.

Единственото нешто што треба да го направите до крајот на летото според вашиот хороскопски знак

Иако летото е познато по забавите, бикините и плажите, ова не е само сезона за релаксација.

Девојки престанете да си ги кажувате овие лаги по прекинот на врската

Раскинувањето на љубовните врски остава трага кај луѓето. Но, по таквата одлука, мора да најдете сила и да продолжите напред.

11 знаци дека вашата љубовна врска нема да трае долго

Можеби не ви изгледа логично да прекинете долга врска, но уште помалку смисла има да го игнорирате чувството кое ви кажува дека треба да продолжите понатаму.

10 одлични книги со неочекуван пресврт во приказната

Дали некогаш сте читале книга која на почетокот ви се чини дека е сосема нормална, но во еден момент ќе ве извади од памет со комплицираниот пресврт и чудесниот крај?
Датум: 23 мар 2016

Сакате да биде крај, тогаш така нека биде: Не останувајте во несреќната врска поради овие причини

Понекогаш имаме повеќе погрешни причини да останеме во врската која пополека се гасне, отколку што имаме добри причини за да раскинеме.

Вистините за врските со прекини: Што можеме да научиме од нив?

Класична приказна: момчето ја запознава девојката, започнуваат врска, работите се супер, нештата тргнуваат наопаку, раскинуваат, па се смируваат и потоа целиот процес пак одново.

„Не те сакам повеќе“: Што да правите и како да продолжите понатаму ако партнерот се изладил?

Еден од најтешките моменти во врската е оној кога ќе сфатите дека личноста која ја сакате најмногу на целиот свет, не ги споделува истите чувства кон вас.

15 знаци дека вашата врска сè уште може да се спаси

Доколку поминувате низ лош период, за кој не сте сигурни дали води кон крајот, тогаш погледнете ги следниве 15 знаци кои укажуваат дека сè уште има надеж да ја спасите вашата врска...

8 знаци дека вашето пријателство завршува

Доколку почнувате да забележувате некои од овие опасни знаци, тогаш можеби е време да преземете нешто со цел да не го изгубите вашиот пријател.