09 август 2018 | Кафе пауза

ТВ серија: Ложа 49 (Lodge 49)

По сплет на околности, Дад се наоѓа на вратата на Ложата 49, каде што членовите се постари, и се служи евтино пиво и чудни алхемиски филозофии

25 застрашувачки фотографии кои покажуваат дека е време да почнеме да рециклираме

Со цел да се заштитат животните, растенијата и природата потребно е да преземеме драстични мерки.

3 чудни и изненадувачки начини на кои музиката влијае на вашето здравје

Освен засилувањето на емоциите, дали постојат научно докажани придобивки од музиката?

10 нешта што секој треба да ги знае до својата 40-та година

Овие нешта можат да го трансформираат вашиот живот, од професионалниот успех па сè до приватниот живот.

10 неверојатни сличности помеѓу нас и праисториските луѓе

Со напредокот во археологијата и науката, денес можеме да замислиме како изгледал животот на праисторискиот човек.

24 фотографии што ќе ги убедат дури и оние што се против миленичиња да си земат крзнено пријателче

Според една неодамнешна студија, контактот со животни може да го намали стресот што го чувствува секој човек.

Прочитајте го ова ако чекате бурата во вашиот живот да помине

Додека чекате оваа бура да помине, без разлика каква е, обидете се да ја замислите секоја претходна бура што сте ја преживеале.

Илустрации што прикажуваат како гледаат луѓето со лош вид

Дали некогаш сте се запрашале како навистина гледаат луѓето кои имаат проблеми со видот?

Единственото нешто што треба да го направите до крајот на летото според вашиот хороскопски знак

Иако летото е познато по забавите, бикините и плажите, ова не е само сезона за релаксација.

3 нешта што секогаш треба да бидат во вашиот паричник (останатите слободно исфрлете ги!)

Како што поминува времето, сигурно сте забележале дека сè повеќе го полните вашиот паричник.

5 навики што ќе го променат вашиот ум и ќе ви помогнат да ги намалите грижите

Во зависност од тоа како се справувате со вашите грижи, можете целосно да се опседнете со проблемот, или да најдете начин да ги толерирате и најлошите мисли.

Најдобриот летен шешир за формата на вашето лице

Сите ние обожаваме убав шешир, како и начинот на кој тој целосно ни ја трансформира облеката.