25 застрашувачки фотографии кои покажуваат дека е време да почнеме да рециклираме

Според некои луѓе, богатството и материјалните нешта се она што дава задоволство во животот. Други веруваат дека животните, милениците, природата и нештата создадени од животот се поважни. Во текот на животот сведочиме на уништување на природата на сметка на материјалното богатство. Со цел да се заштитат животните, растенијата и природата потребно е да преземеме драстични мерки. Овие фотографии ќе ви го докажат тоа.

1. Неверојатниот смог во Пекинг, Кина

25 застрашувачки фотографии кои покажуваат дека е време да почнеме да рециклираме

2. Во Лаос пластичниот отпад се таложи на брегот

25 застрашувачки фотографии кои покажуваат дека е време да почнеме да рециклираме

3. Во Њу Делхи, Индија поради густото население и трупањето на материјални нешта, луѓето го фрлаат ѓубрето на улица

25 застрашувачки фотографии кои покажуваат дека е време да почнеме да рециклираме

4. Маче фотографирано сред куп ѓубре во Мароко

25 застрашувачки фотографии кои покажуваат дека е време да почнеме да рециклираме

5. Во Бали, Индонезија можете да ја најдете оваа пресушена река полна со ѓубре

25 застрашувачки фотографии кои покажуваат дека е време да почнеме да рециклираме

6. Ракун со кука за риболов закачена на неговата уста

25 застрашувачки фотографии кои покажуваат дека е време да почнеме да рециклираме

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар