24 фотографии што ќе ги убедат дури и оние што се против миленичиња да си земат крзнено пријателче

Според една неодамнешна студија, контактот со животни може да го намали стресот што го чувствува секој човек. Миленичињата успеваат да им помогнат на луѓето да се справат со депресијата и можат да подобрат сечие расположение. Токму затоа е и навистина тешко да се поверува дека има толку многу луѓе што не сакаат животни – дури и ни кутриња и мачиња. Имајќи го ова на ум, решивме да ги споделиме со вас овие фотографии што дури и најголемите анти-миленичиња ќе посакаат да се грижат за вакви среќни суштества.

1. Изморена мајка

2. Јазиче во иста боја како ушиња

3. Куче-зајче

4. Вежбање јога

5. Пилешки батаци

6. Мал бакнеж за почеток на денот

7. Предозирање со среќа

8. Домашен костим за маскенбал

9. Веднаш по будењето

10. Љубовта не знае за граници

11. Инструкции: Не полевајте со вода

12. Кој не би сакал рибја торта?

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар