крадење | Кафе пауза

Дознајте кој ви ја краде животната енергија и како да го спречите тоа

Добро би било да знаете што сака да ви каже секоја емоција, но треба да научите и да се справите со негативните.

Домашни миленици кои без грижа на совест ги украле љубовните партнери на нивните сопственици

Погледнете ги следниве урнебесни животни кои без грижа на совест можат да ви ги украдат саканите доколку не внимавате...

13 трикови што крадците ги користат за да ве измамат

Дознајте кои се најчестите измами на уличните крадци за да можете да се заштитите доколку се најдете во таква ситуација...

Оваа порака за украдено Кит-кет чоколадо е најдоброто нешто што ќе го прочитате неделава

Поуката што можеме да ја извлечеме од оваа приказна е дека никогаш не треба да го оставате вашиот автомобил отклучен кога во него има вредни работи!

Според истражувањата, мажите со брада имаат тенденција да лажат, мамат и крадат

Дали брадата може да го детерминира квалитетот на вашиот романтичен партнер?

Поучна приказна: Секогаш учи по потешкиот пат

Синот на еден голем крадец го замолил својот татко да го научи на тајните на занаетот. Стариот крадец се согласил и таа ноќ го повел својот син да ограбат една голема куќа.
Датум: 24 јул 2015

6 бесплатни апликации со кои ќе го најдете изгубениот или украдениот андроид смартфон

Ако сте го изгубиле или ви го украле вашиот андроид смартфон, не е крај на светот како што беше некогаш.

Мачки фатени во моментите додека крадат

Штом нивниот сопственик го заврти грбот, тие веднаш посегнуваат по нешто што не е нивно...

Филм: Крадачката на книги (The Book Thief)

Може ли некој да најде оптимизам во црнилото?

Како да им го украдете месото на лавовите?

Ако ненадејно се најдете сами во џунглата и сте гладни, можете да им го украдете месото на лавовите за да се прехраните. Но, само ако сте итри и паметни како припадниците на племето Доробо од Кенија.