Ви треба десерт во последен момент? Направете ја оваа генијална торта од сладолед!

Ако немате време да подготвите десерт, а очекувате гости, оваа едноставна торта ќе биде одлична опција за послужување.
Датум: 04 апр 2014
, Автор:

Домашен парфем со кој ќе го возбудите секој маж

Драги дами, доколку барате нов начин да го заведете вашиот партнер, пробајте го овој мирис, кој не доаѓа во стаклено шишенце. Се работи за парфем кој можете да го произведете во вашиот дом.
Датум: 04 апр 2014
, Автор:

Квиз: Колкав е вашиот сексуален IQ?

Иако можеби мислите дека сте искусни и сте пробале многу работи во сексот, сепак искуството не гарантира дека сте експерт.
Датум: 04 апр 2014
, Автор:

Филм: Крадачката на книги (The Book Thief)

Може ли некој да најде оптимизам во црнилото?

Мали промени во навиките за големи резултати со телесната фигура

Која и да е причината поради која имате повеќе килограми одошто сакате, некои ваши животни навики со сигурност имаат врска со тоа.
Датум: 04 апр 2014
, Автор:

Како успешните личности наоѓаат мотивација во лоши услови?

Еве што прават успешните луѓе за да си ја вратат мотивацијата во тешките моменти...
Датум: 04 апр 2014
, Автор:

Што да направите, ако мислите дека ви е потребна промена?

Доколку мислите дека ви е потребна промена и веќе не можете да ја поднесете монотонијата на секојдневието, еве што може да направите за поубаво да се чувствувате и да успеете во тоа.

Хороскопските знаци и чистењето

Сите имаме различен став спрема чистењето и домашните обврски. Еве како хороскопските знаци реагираат, кога треба да подработат по дома. Се надеваме дека ќе се пронајдете и дека ќе успееме малку да ве насмееме. Овен: Дава сѐ од себе да заврши со чистењето на време и да има најдобро ис