Прекрасна визуелизација на авионските летови од и кон Европа

Ова двеминутно видео е изработено од страна на компанијата за авијатички менаџмент НАТС, а на многу сликовит начин прикажува како изгледаат сите летови кои почнуваат или завршуваат во Европа во текот на 24 часа во еден летен ден. Секој авион е претставен со една сина точка со мало опавче, а ги има во неверојатна бројка од околу 300.000. Најголем дел од нив тргнуваат или завршуваат во Лондон, а потоа и Париз, Милано или Амстердам.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар