клуб | Кафе пауза

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

Направете си и себеси, а и неа услуга со тоа што нема да го уништите вашиот прв состанок на некој од овие начини.
Датум: 01 дек 2014
, Автор:

5 мудри причини да основате книжевен клуб со пријателите

Сакате да читате книги? Имате круг на пријатели кои исто така уживаат во книжевните дела? Еве една интересна идеја, зошто да не формирате книжевен клуб?
Датум: 14 дек 2013
, Автор:

Книга: „Готварскиот клуб“ – Линда Шепард и Ив Еверсон

О, рецептите за катастрофа кога шест пријателки ќе се сретнат...
Датум: 24 апр 2013
, Автор:

Отворена првата дискотека под вода?

Здосадено ви е да излегувате во стандардните летни дискотеки, да се туркате и потите по гужвите? Можеби ви треба некакво освежување?

Летна музичка плејлиста

Дарко Кузмановски, уредник на музичкиот онлајн магазин „House Music Beat“ направи селекција од 11 траки, кои се одличен избор за забава и релаксација ова лето. Па, љубители на хаус музиката, уживајте!
Датум: 13 јул 2011
, Автор:

Првиот клуб на „Плејбој“ во Европа

Девојки од Англија биле носени до САД за да бидат обучени како Плејбој-зајачици, келнерки и крупиерки, за отварањето на овој клуб...

Ноќен клуб инспириран од ледените пештери

Elia Felices е дизајнер на ентериер од Шпанија која може да се пофали со ноќниот клуб La Cova, кој се наоѓа во Матаро, близу Барселона. Нејзината идеја била создавање на диско кое потсетува на ледена пештера...
Датум: 25 јан 2011
, Автор:

Неколку причини зошто да гледате „Glee“

Тинејџерската серија е приказна за вистинските вредности во животот, амбициите и желбите, подемите и падовите.
Датум: 02 дек 2010
, Автор:

Моето прашање е: високо или не?

Високо Ц не е тонот на мојот глас. Високо Ц е високо во сантиметри, или како што милуваат моите пријатели често да кажат, повисока сум од повеќето луѓе во мојот живот.
Датум: 07 ное 2010
, Автор:

Хотел во кој би се сложиле да живеете

Во хотелот „W“, лоциран во центарот на градот Атланта, секој би сакал да отседне барем неколку дена, а причините се очигледни: уметност, забава, култура и ноќен живот. Па кој би сакал да го пропушти ова?
Датум: 28 окт 2010
, Автор:

Барови и ноќни клубови низ светот

Стилскиот ентериер и дизајн во комбинација со добра музика, се секогаш добра комбинација за луд провод. Погледнете дел од светските елитни места за забава.
Датум: 14 окт 2010
, Автор:

Совршено место за љубителите на пукањето

Без разлика дали имате дозвола за користење на оружје или не, не би можеле, а да не се заљубите во комплетното задоволство кое ви го пружа стрелачкиот клуб МСЗУ.
Датум: 31 авг 2010
, Автор:
12