02 декември 2010 | Кафе пауза

Неколку причини зошто да гледате „Glee“

Тинејџерската серија е приказна за вистинските вредности во животот, амбициите и желбите, подемите и падовите.
Датум: 02 дек 2010
, Автор:

Најзгодните спортистки на сите времиња

Кога станува збор за избор на најсексапилни жени, спортистките секогаш го заземаат приматот пред манекенките и моделите. Погледнете зошто е тоа така.
Датум: 02 дек 2010
, Автор:

Основни информации за зрната кафе

За да бидете сигурни во вкусот на кафето кое го пиете, најдобро е да си купите печени зрна кафе, кои се продаваат во маалски продавнички, а потоа вие бидете бариста кој ќе го сомеле, свари и на крај ќе го испие топлиот напиток.

Домашна нутела

Неодолив чоколаден крем од лешник кој, кога ќе го видите, зборот „диета“ ви станува сосема непознат.

Неверојатна вила во Мексико

Историјата на оваа неверојатна вила започнала од 1968 кога еден млад Италијанец ги здогледал заливите и лагуните од авион. Денес, таа е најневеројатната вила во Коста Карејес, Мексико.
Датум: 02 дек 2010
, Автор: