Совршено место за љубителите на пукањето

Градот Улм во Германија е домот на еден од најубавите стрелачки клубови во светот, комплексот МСЗУ. Тој привлекува уште при самото влегување со неговиот модерен дизајн, совршеното озвучување, безбедноста и врвната технологија, а е сочинет од продавница за пиштоли и пушки, кафе бар и ресторан со комплетна услуга.

Совршено место за љубителите на пукањето

Овластените сопственици на пиштоли и пушки, ловџиите и полициските службеници се добредојдени да го посетат овој уникатен комплекс, за да вежбаат пукање со краток и долг дострел, да ги подобрат ловџиските техники, стрелање на глинени гулаби и друго.

Совршено место за љубителите на пукањето

Без разлика дали имате дозвола за користење на оружје или не, не би можеле, а да не се заљубите во комплетното задоволство кое ви го пружа комплексот МСЗУ.
.

.
Кафе барот создава топли емоции и опуштена атмосфера, а ресторанот создава амбиент како да сте на ручек некаде надвор од градот.

Совршено место за љубителите на пукањето

Совршено место за љубителите на пукањето

Стрелачките полигони се комплетно базирани на технологија, каде стрелачите ја имаат можноста на мониторите да го видат фидбекот од нивната стрелачка изведба.

Совршено место за љубителите на пукањето

Совршено место за љубителите на пукањето

Звучната изолација ги апсорбира дури и бомбастичните звуци, кои ги произведуваат најмоќните легални оружја во Германија. За ловците, полициските службеници или љубителите на пукањето, стрелачкиот клуб МСЗУ е меѓу светски најдобрите затворени дестинации за пукање, со кој градот Улм може да се стави на мапата на ловен туризам.

Совршено место за љубителите на пукањето

Совршено место за љубителите на пукањето


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Име Reply

  Еве идеја за туристички атракции во Зајаз, Липково, Шипковица…

  • Филип Reply

   … Танушевци, Арачиново, Љуботен… 🙂

   • Име Reply

    А во Охрид еден објект каде ќе се негува исклучително убивањето со ладно, а не огнено оружје.

    Веќе има стрелана за со лак и стрела на кеј, а покажаа што знаат и со тапи предмети минатата недела…

 2. Gusterot Reply

  Zakon 🙂

Остави коментар