кељ | Кафе пауза

7 намирници кои ќе ви помогнат да го намалите високиот крвен притисок

Нутриционистите препорачуваат да внесувате колку што е можно повеќе калиум, калциум и магнезиум во организмот за да го избегнете високиот крвен притисок.

Оброк полн со витамини: Сарми од кељ и варени компири

Предлагаме сармите да ги послужите со варени компири зачинети со малку маслиново масло и магдонос.

Храна за вашата кожа: Смуди од кељ

Кељот е мултивитаминско чудо што помага при обновување на кожата, како и при задржување на нејзината цврстина

Здравјето на прво место: Направете домашен чипс од кељ

Здрав чипс што ќе ја намали вашата потреба за грицки

3 моќни пијалаци кои веднаш ќе ви ја вратат енергијата во телото

Што ако постои пијалак направен од природни состојки кој може да ви ја врати енергијата? А што ако постојат три?

3 вкусни грицки за „лапање“ без грижа на совест

Потребни ви се само основни состојки и вашите омилени зачини за да ги претворите во незаменлива закуска, која ќе сакате редовно да ја приготвувате.
Датум: 19 јун 2014
, Автор: