Сте слушнале за трендот на исхрана 16:8 кој е мегапопуларен во цел свет?

Барате нов начин на исхрана што ќе ви даде ефикасни резултати?

5 едноставни чекори за целосно исфрлање на глутенот од исхраната

Повеќето луѓе кои се исхрануваат безглутенски го прават тоа поради специфичната медицинска состојба наречена Целијачна болест.

Како правилно да ја храните вашата мачка?

Изгледа дека поголемиот дел од сопствениците на мачки погрешно ги хранат нивните миленичиња.

30 правила за исхрана од жена која живеела 103 години

Евгенија Петерсон, позната и како Индра Деви, станала првата жена која им ги открила тајните на јогата на Европа и Америка.

Диета 5:2: Одличен начин на слабеење со уживање во храната

Оваа диета е одличен начин да се ослободите од килограмите без да се откажете од омилената храна.

10 навики во исхраната со кои ќе го зачувате здравјето и без држење диети

За да ја контролирате вашата тежина и да го зачувате здравјето, најдобро е да промените неколку навики во вашата исхрана.

Дали навистина ви се потребни додатоци во исхраната?

Додатоците во исхраната можеме да ги најдеме во многу облици – таблети, шумливи таблети, капсули, прашок и слично. Но дали се навистина неопходни за нашето здравје?

Како да се храните здраво дури и кога сте на пат?

Во овие периоди најчесто јадете надвор бидејќи ретко кога имате услови или време за готвење.

Како да ја намалите големината на вашиот желудник?

Желудникот е еластичен, мускулест орган и кога во него внесуваме поголема количина храна или течности, тој може да се прошири.

Шеќерот е вистински убиец, а вежбањето не е доволно за да се справите со него

Науката одново и одново докажува дека она што го јадеме има поголемо влијание на нашата тежина и нашето здравје за разлика од вежбањето.

Шарлиз Терон го открива страшното влијание на лошата исхрана врз менталното здравје

На Шарлиз Терон не ѝ се непознати физичките трансформации за филмските улоги.

10 супермодели споделуваат како да останете во форма без да се изгладнувате

Изгледа дека изгладнувањето и отфрлањето на омилената храна нема воопшто да ви помогне да бидете во форма.