изневерување | Кафе пауза - Part 4

Што кажува вашето последно раскинување за вашата следна врска?

Многу често, начинот на кој завршила претходната врска навестува каков ќе биде вашиот пристап во идните.
Датум: 20 апр 2015
, Автор:

Мислите дека партнерот ве изневерува? Можеби сте во право!

Веруваме дека сме во врска која се базира на доверба и искреност, па свесно или не, ги затвараме очите пред една од најлошите работи кои може да се случат – неверството.

Корисник на Редит во живо пренесувал како го изневерува сопругата

Во живо пренесувал како дознава дека сопругата го изневерува, а потоа примал совети од другите членови на социјалната мрежа пред да продолжи со следните чекори.

Трите хороскопски знаци кои најмногу изневеруваат

Оние кои веруваат во астрологијата треба да водат сметка и за хороскопскиот знак на својот партнер, бидејќи според статистиката, припадниците на овие 3 најчесто изневеруваат.
Датум: 18 јан 2015
, Автор:

5 знаци кои укажуваат дека имате проблем со довербата во врската

Една од најчестите причини за прекин на врската е недовербата. Најчесто станува збор за караници кои се должат на несигурност, маскирана како недоверба.
Датум: 15 дек 2014
, Автор:

Најчестите причини поради кои жените изневеруваат

Причините се најразлични: некои ќе „скокнат“ во креветот на друг маж само затоа што не се задоволни со својот партнер, а други пак затоа што едноставно се „лоши девојки“.

Топ 10 машки и женски швалерски парфеми

Може ли прељубникот да се препознае според парфемот кој го носи? Изгледа дека може, барем така тврди истражувањето спроведено на сајтот Gleeden.com на кој прељубниците запознаваат други партнери.
Датум: 14 окт 2014
, Автор:

9 грешки кои жените ги прават во љубовните врски

Дали имате навика да правите некои од овие најчести љубовни грешки? Можеби сега е време да го промените тоа.
Датум: 02 јул 2014
, Автор:

Водич за швалерисување: Ако веќе изневерувате, гледајте да не ве фатат!

110.000 корисници на сајтот за дискретни вонбрачни врски AshleyMadison одговарале на прашања преку кои откриваат кои се најефикасните трикови за „шврљање“ на страна, без да бидете фатени. Ова се финтите околу кои се согласиле повеќето од нив.
Датум: 23 јан 2014
, Автор:

Причините заради кои изневеруваат жените

Дали сте се запрашале некогаш од кои причини жените се одлучуваат на неверство, а од кои мажите? Дали причините се исти? Кој помудро се носи со неверството?
Датум: 09 јан 2014
, Автор:

Како изгледа совршената љубовница?

Најважно е какви жени бираат мажите за нивни долгогодишни партнерки со кои ќе стапат во брак и ќе го делат животот. Но, не помалку важно е и каков е профилот на љубовниците со кои мажите најчесто изневеруваат.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

Видови неверство во машкото срце според хороскопскиот знак

Желбата за неверство не е еднаква со извршување неверство. Сепак, за припадничките на понежниот пол, многу е важно дали нивниот партнер им е целосно посветен и верен длабоко во срцето.
Датум: 24 ное 2013
, Автор: