02 јули 2014 | Кафе пауза

11 универзални совети за збогување со несаканата тежина

Да бидеме реални, намалувањето на тежината не е лесно, ама пак и не е најтешкото нешто со кое човекот се соочува. Со малку труд, резултатите се постигливи.

Тастатура во форма на ретро дактилографска машина

На оние кои се носталгични за минатото, новата „Qwerkywriter“ тастатура ќе им го освои срцето.

Книга: „Страв и гадење во Лас Вегас“ – Хантер С. Томпсон

Премногу луд да живее, премногу редок да умре.

9 грешки кои жените ги прават во љубовните врски

Дали имате навика да правите некои од овие најчести љубовни грешки? Можеби сега е време да го промените тоа.
Датум: 02 јул 2014
, Автор:

Најоткачените водени тобогани во светот

Овие неколку ги надминуваат останатите по она што го нудат...

7 причини зошто не смеете да го прескокнете одморот оваа година

Земањето одмор има безброј бенефиции како по вашето здравје така и по вашата продуктивност. Еве зошто не смеете да го прескокнете одморот оваа година.
Датум: 02 јул 2014
, Автор:

Манго: микс од стилови и текстури во колекцијата есен/зима 2014

MANGO официјално го отвори четиринаесеттото издание на модното шоу Барселона 080, каде ја презентираше колекцијата за есен/зима 2014.
Датум: 02 јул 2014
, Автор:

Роденден на Рузвелтова 37.

На 3-ти јули, четврток од 17 часот, на концептуалната плажа заедно со бендот Хабанита. Апостолки не се задолжителни, но се пожелни кога седите на песок. :)
Датум: 02 јул 2014
, Автор: