18 јануари 2015 | Кафе пауза

6 трикови за дупло помал стомак во рок од 6 денови

Колку пати ви се случило наутро да се гледате во огледало и да видите стомак кој ви се допаѓа, додека пак во попладневните или вечерните часови забележувате дека вашиот стомак изгледа скоро дупло поголем?

Што прават интелигентните луѓе поразлично?

Една неодамнешна студија ни открива дека она што луѓето го прават за да изгледаат интелигентно понекогаш не е тоа што другите го перципираат како знак на висока интелигенција.

Агонијата низ која поминуваат оние кои оставаат некого – 4 фази на раскинувањето

Тоа е моментот кога го кршиш срцето на оној спроти тебе, но исто така го кршиш и своето...

Како да разговарате со вашите деца за секс?  

Запомнете ги овие нешта доколку сакате да им помогнете на вашите деца при оформувањето на нивниот здрав сексуален идентитет.

Трите хороскопски знаци кои најмногу изневеруваат

Оние кои веруваат во астрологијата треба да водат сметка и за хороскопскиот знак на својот партнер, бидејќи според статистиката, припадниците на овие 3 најчесто изневеруваат.
Датум: 18 јан 2015
, Автор:

Избелете си ги забите со масло од чајно дрво

Ова драгоцено масло ги регенерира и зајакнува непцата, ја намалува количината на забните наслаги, спречува кариес, ја отстранува храната помеѓу забите и непцата и го чисти јазикот.
Датум: 18 јан 2015
, Автор:

Брз и лесен чоколаден десерт од само 200 калории

Експресна верзија на омилената чоколадна торта во лајт варијанта од само 200 калории по парче...
Датум: 18 јан 2015
, Автор:

Руската фотографка повторно воодушевува со нови волшебни фотографии од нејзините деца и цела армија животни

Елена Шумилова е талентирана руска фотографка која создава магично убави слики од нејзините деца и животните уживајќи во идилата на селото.
Датум: 18 јан 2015

Жените одговараат: Кој е моментот кога сфативте дека сте вљубени?

Космополитен направи кратка анкета во која девојките и жените кажуваат во кој момент сфатиле дека се заљубени. Ова се 30-те најдобри одговори.
Датум: 18 јан 2015
, Автор: