Избелете си ги забите со масло од чајно дрво

Дали сте знаеле дека маслото од чајно дрво е многу здраво за хигиената во усната шуплина? Ова драгоцено масло ги регенерира и зајакнува непцата, ја намалува количината на забните наслаги, спречува кариес, ја отстранува храната помеѓу забите и непцата и го чисти јазикот.

1-izbelete-si-gi-zabite-so-maslo-od-chajno-drvo-kafepauza.mk

Со редовна употреба забите може да се избелат за 1-2 нијанси, и тоа на потполно природен начин.

Постапка:
  1. Првиот пат измијте ги забите на вообичаениот начин.
  2. Потоа измијте ја четката и на неа ставете неколку капки од ова етерично масло.
  3. Измијте ги забите по вторпат.
  4. Исплакнете ја устата со вода.

После оваа процедура, забите ќе ви бидат многу чисти, а во устата ќе чувствувате свежина. Повторувајте ја постапката 2-3 пати неделно. После еден месец ќе забележите значителна разлика. Забите ќе ви постанат забележително побели.

Напомена: Пред купување на маслото, обрнете внимание на неговиот квалитет, односно проверете да не е разредено со нешто друго.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар