жолчка | Кафе пауза

Вкусен десерт за благ почеток на неделата: Лесен чоколаден мус

Вкусен и лесен за правење, овој чоколаден десерт совршено ќе го дополни секој оброк!

Сакате погусти и поубави веѓи? Користете ги овие производи

Сите ние сакаме да имаме густи и убави веѓи. Тие се важна карактеристика и даваат посебен украс на нашето лице. Но, бараат и многу грижа.

Како да направите совршено поширано јајце?

Пошираните јајца освен што се многу вкусни исто така изгледаат многу убаво кога жолчката ќе се разлее.

Како да направите варено јајце со белката внатре, а жолчката однадвор?

Еден готвач од Јапонија, Јама Чаан, ни открива како да подготвиме јајце со жолчката одозгора.

Како природно да го отстраните масното ткиво?

За оние кои не сакаат да легнат под скалпер, нудиме 4 рецепти за природно лечење кои би помогнале во повеќето случаи.
Датум: 14 сеп 2014
, Автор:

3 природни лекови против опаѓање на косата

Не мора да паничите и да трчате кај вашиот фризер за помош. Можете сами да направите природни препарати од состојки кои ќе ги најдете во вашата кујна и на тој начин да го спречите опаѓањето на косата.
Датум: 09 мар 2014
, Автор:

Неколку одлични примени на јајцата освен за јадење и готвење

Ова се само неколку начини на кои можете поинаку да ги употребите за секојдневни работи.

Јајце во јајце

Сигурно сте виделе жолти, бели, точкести јајца, две жолчки во едно јајце... Но сте виделе ли јајце во кое има уште едно бебе-јајце? :)