Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Пченицата за многумина е драг материјал за украсување на домот, нè враќа во детството и безгрижното играње на село.

Есен на вашата трпеза: Кремаста супа со сланина и кромид

Оваа кремаста супа со сланина и кромид е одличен начин да ја започнете сезоната на есенски супи со едноставен рецепт кој дава вкусен резултат.

Едноставни трикови со кои можете да создадете пријатна есенска атмосфера во домот

Топлите плетени џемпери се нешто што нема да го соблекуваме во наредните месеци, но тоа не е единствената промена во која можеме да уживаме!

Какви тонови ќе преовладуваат оваа есен?

Откријте какви бои ќе бидат во тренд за време на убавата есен.

10 магични сцени поради кои ќе сакате да ја поминете есента на тераса или во градината

Есен - каква магична и убава сезона! Во овој период од годината, природата ни ги дава најубавите топли бои и посебна атмосфера, и можете да уживате во нив од вашата тераса или градина.

Цвеќиња со кои балконот ќе изгледа магично во текот на есента

Постојат растенија што можат да ги преживеат првата магла и постудените ноќи, но и такви на кои не им треба многу сончева светлина.

Есенско кафе со тиква: Новиот пијалак што ќе сакате да го пиете цела сезона

Денес решивме да ви споделиме еден рецепт за кафе со вкус на тиква кој е новиот пијалак што ќе сакате да го пиете цела сезона.

„Glamping“ со поглед на море е совршен избор за есенски одмор

Иако вистинските летни денови полека завршуваат, раната есен е совршено време да се опуштите во потполност, да ги обновите умот и телото и да ги наполните батериите за сите предизвици што доаѓаат.

7 креативни хобија што треба да ги испробате оваа есен

Креативните хобија можат да бидат одличен начин да изградите нови вештини или конечно да го исплетете шалот што отсекогаш го сакавте.

10 трендови што ќе доминираат на модната сцена во текот на есента

Есента се приближува, а во мода ќе бидат различни кроеви и дезени, така што секој ќе може да најде нешто што му одговара.

Одлични модели на капути во коишто можете да уживате есенва

Според временската прогноза, оваа недела времето треба да залади.

Моден водич за есенски стил без грешка

Оваа есен е многу позабавна од кога било порано, затоа што на врвот на модните листи се наоѓаат сите силни и впечатливи бои што е несвојствено за оваа доба од годината.