15 правила што треба да ги знаат и луѓето што не одат во луксузни ресторани

Овие правила може да ви помогнат да избегнете многу непријатни ситуации и да се чувствувате посамоуверено.

Есенски комбинации: 6 идеи за носење фустан преку пантолони

Фустанот преку пантолони е резервиран за храбрите и модерни жени. Дали и вие сте една од нив?

Префинето и со стил: Носете ја косата во коњско опавче

Многу жени кои имаат подолги коси избегнуваат да ги врзуваат во коњско опавче затоа што сметаат дека таа фризура е премногу детска.

6 начини како секогаш да изгледате занесно во златна боја

Еден мал детаљ во златна боја е доволен да ја пополни, збогати и од вашата едноставна комбинација да направи вистинска елеганција.

Помош и совети: Како да направите секое парче облека да изгледа скапо и елегантно?

Не постои девојка која не би сакала секое нејзино парче облека во гардероберот да биде од кашмир или со потпис од некој славен дизајнер.

Спој на модерно, елегантно и тренди: Стилски варијанти за носење на миди здолништето

Оваа сезона со модната сцена убедливо владеат миди здолништата.

10 модни комбинации на Џесика Алба кои сите сме посакале да ги облечеме барем еднаш

Популарната холивудска актерка, мајка и претприемач, Џесика Алба, е жена со беспрекорен стил.

Џемпер и шорцеви со висок струк – секогаш добитна комбинација

Сигурно поседувате макар еден пар шорцеви со висок струк. Еве како да ги комбинирате со џемпер – секогаш добитна комбинација со која успевате да го постигнете посакуваниот ефект.
Датум: 22 авг 2014
, Автор:

5 одлични комбинации за летните фестивали

Како што наближува сезоната за настани на отворено, ви нудиме 5 супер комбинации за такви пригоди.
Датум: 17 мај 2014
, Автор:

10 аксесоари кои мора да ги имате ова лето

Кога станува збор за аксесоарите, еве што не смеете да пропуштите ова лето.
Датум: 14 мај 2014
, Автор:
12