Еден на Еден | Кафе пауза

Најдоброто од сезона 9 на „Еден на Еден“

Во недела, ќе гледаме дел од гостувањата на Сашко Коцев и Солза и смеа, но и дел од најинтересните скечеви и обраќања до публиката.
Датум: 11 мај 2018
, Автор:

Игор Ангелов и Влатко Лозаноски во „Еден на Еден“

Влатко Лозаноски – Лозано ќе зборува неговиот личен јубилеј – 10 години кариера и сѐ што се случуваше во изминатата деценија.
Датум: 04 мај 2018
, Автор:

„Еден на Еден“ со Марко Видојковиќ и Славица Скваер

Сѐ на сѐ, доста интересна и сосема поинаква Еден на Еден нѐ чека во недела од 18:50 на Канал 5.
Датум: 27 апр 2018
, Автор:

Иван Босиљчиќ во „Еден на Еден“

Неколку дена пред неговите концерти во Скопје и Струмица, Иван Босиљчиќ специјално долета од Белград за да биде дел од Еден на Еден.

„Еye Cue“ и МК јутубери во „Еден на Еден“

Во студиото на „Еден на Еден“, директно од аеродром, доаѓаат нашите евровизиски претставници „Eye Que“.
Датум: 13 апр 2018
, Автор:

„Еден на Еден специјал со Жан Митрев“

Човекот кој зад себе има 30-годишно искуство и повеќе од 15 илјади операции на срце...
Датум: 06 апр 2018
, Автор:

Солза и смеа и Пепи Мирчевски во „Еден на Еден“

Покрај комичарот Марјан Ѓорѓиевски, кој му прави друштво на Жаре во текот на цела 9 сезона, во недела ќе гледаме уште неколку одлични битолски ликови.

Министерот Тевдовски, екипата на Исцелител и градоначалникот на Македонија во „Еден на Еден“

Не ја пропуштајте оваа епизода на Еден на Еден во недела 18:50 часот на Канал 5!
Датум: 23 мар 2018
, Автор:

„Еден на Еден“: Обични гости со необично хоби

Во недела најгледаното ток-шоу Еден на Еден ќе биде домаќин на неколку обични херои со интересни приказни.
Датум: 16 мар 2018
, Автор:

Влатко Стефановски во „Еден на Еден“

Оваа недела во студиото на Еден на Еден гостува единствениот Влатко Стефановски. На каучот кај Жаре, Стефановски зборува за неговиот последен проект, албумот „Мајчин јазик“ и концертите кои следуваат во Македонската филхармонија. Покрај тоа, ќе го видиме и во едно поинакво светло. Сте
Датум: 09 мар 2018
, Автор:

Тони Михајловски во „Еден на Еден“

Отворено, искрено и секако – опуштено интервју ве очекува оваа недела од 18:50 на Канал 5 кога за првпат ќе го гледаме Тони Михајловски во „Еден на Еден“.
Датум: 02 мар 2018
, Автор:

„Наше маало“ и Викторија Лоба во „Еден на Еден“

Осумнаесет години од почетокот на снимањето на култната детска серија, Жаре во новата „Еден на Еден“ собра дел од екипата на „Наше маало“. Викторија Лоба, пак, отворено одговара на секое прашање од Жаре...
Датум: 23 фев 2018
, Автор: