Бездомник станал милионер градејќи плажи во дворовите на луѓето

Понекогаш не знаете кој е вашиот повик сè додека не ве пронајде. Барем ова бил случајот со Ерик Вајт.

Двор со базен кој е совршен за собиранки со другарите

Ова навистина е простор кој ве повикува да го соберете друштвото и да безделничите таму.

Интересни висечки вазни кои може да ги изработите сами

Со помош на овој лесен туторијал низ слика ќе може да изработите прекрасни вазни и да го разубавите вашиот двор.
Датум: 26 мај 2014
, Автор:

Креативни идеи за ваш личен работен простор во вашиот двор

Интересни дизајни кои со сигурност ќе го привлечат вашето внимание.

Модерни лежалки и кревети за удобно уживање во вашиот двор

Во потоплите денови, секогаш е подобро денот да се поминува надвор и да се ужива во енергијата која ни ја пружа сонцето и чистиот воздух...

Прекрасни дворови за луѓе кои знаат да уживаат

Ова се неколку пример од прекрасно средени дворови, во кои сопствениците инвестирале повеќе пари за целосно да уживаат во своето омилено катче.

Двор кој секој би го посакал

Овој многу модерен двор е дело на холандското студио „Centric Design Group“, кои се погрижиле сопствениците безгрижно да уживаат во своето фантастично катче за опуштање.

Слатките верверички во дворот на една фотографка

Овие љубопитни животинки се совршени за фотографирање, бидејќи барајќи места каде да ги скријат своите плодови, тие ги испитуваат сите предмети кои Ненси ќе ги остави во својот двор.

Подгответе го дворот за ова лето

Убаво уредениот двор го привлекува вниманието и создава чувство на удобност и просторност, правејќи ја сè помалку јасна границата помеѓу внатрешниот и надворешниот простор.
Датум: 26 апр 2012

Камената куќа во Нов Зеланд

Таа се издига покрај новозеландското Божиќно дрво похутукава кое се протега спроти белата, песочна плажа. Во средишниот дел од дворот има прекрасен базен, простор за ручање и надворешен камин...

Канцеларија во двор за оние кои работат од дома

Ако работите од дома и се борите да најдете баланс помеѓу приватниот и професионалниот живот, тогаш најверојатно ви треба ваква модерна мини-канцеларија, лоцирана во вашиот двор.