дарежливост | Кафе пауза

Нивната хуманост не познава граници: Овие 3 хороскопски знаци се најдарежливи

Постојат луѓе чија добрина сјае во нивните очи уште од раѓање. Таа може да се види во секоја нивна насмевка, во секој поглед, во секое движење.

Џ. К. Роулинг го изгубила статусот на милијардер, поради својата дарежливост

Таа е една од ретките личности која може да биде блиска со оние кои се борат со финансиски проблеми, како да е во слична позиција.

Целиот свет треба да дознае за овој неверојатен човек

Човекот со најголемо срце кој служи како вистински пример за тоа како да се остане добродушен и дарежлив во денешниот свет каде владеат испревртени вредности.

10-те главни карактеристики на емпатите

Емпатите ги апсорбираат чувствата на другите и го искусуваат светот низ нивната интуиција.

Поучна приказна: Научете како да цените

Еднаш одамна, живеел еден маж кој имал големо и дарежливо срце и кој многу сакал да помага...

Како да ја зајакнете вашата љубовна врска со љубезност и дарежливост?

Ова се 15 мали гестови кои загарантирано ќе ја зајакнат вашата врска.
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

10 знаци дека сте апсолутен Бик во хороскоп

Ако славите роденден во периодот помеѓу 20 април и 20 мај, вие сте Бик во хороскоп, а ова се знаците кои ве дефинираат.
Датум: 19 сеп 2014
, Автор:

Психологијата зад раскажувањето приказни и емпатијата

Раскажувањето приказни има огромен ефект врз нашиот мозок и врз нашето однесување...

Совети за одржување на долгите врски

Нормално е во долгите врски да има периоди кога ви се чини дека онаа првичната магија веќе ја нема. Но, тоа што сте долго време во врска не значи дека повеќе не чувствувате, туку напротив, вашите чувства еволуирале...
Датум: 08 ное 2012
, Автор:

Како да го подобрите впечатокот кој луѓето го имаат за вас?

Ова се неколку совети кои ќе ве направат попопуларни меѓу пријателите и ќе ви помогнат при оставање одличен впечаток кај соговорниците.
Датум: 13 фев 2012
, Автор: