генијално | Кафе пауза

Момче прави генијални фотографии со суперхерои

Вајр Хон создава забавни сцени со хероите од Марвел и DC користејќи го само неговиот телефон.

11 генијални откритија што сигурно ќе посакате да ги имате ова лето

Летото е време за пикник, ладни пијалаци и сладолед.

Како би изгледале патничките авиони во иднина?

Дизајнерите на воздушни летала моментално работат на тоа да создадат што е можно поудобни услови за сите типови патници.

Овој маж се венчал со својот смартфон за да докаже важна поента

Тој се венчал со својот смартфон во Градот на гревовите минатиот месец за да ја потенцира опседнатоста на општеството со потребата да се остане поврзан.

Оваа маичка е единственото нешто што ви треба ако се изгубите во друга земја

Додека да добиеме лесни и преносни преведувачи, ова маичка може да биде најгенијалниот аксесоар за патување досега.

Генијална мајка му одржува лекција на својот син што никогаш нема да ја заборави!

Естел Хавишам од Австралија имала мал пубертетски „судир“ со нејзиниот 13-годишен син Арон, кој неодамна започнал свој канал на Јутуб и почнал да заработува „ситни пари“ благодарение на рекламите.

5 генијално осмислени пешачки премини за животни

Ова се пет генијални архитектонски решенија поради кои возачите и животните не мораат да се грижат дека ќе дојде до некоја непосакувана средба меѓу нив.

Како да си ја искосите тревата со обична косилика без да мрднете со прст?

На ова видео ќе можете да го видите генијалното решение кое ќе ви шкртне една работа од списокот со домаќински работи, без вие да се трудите.

Совршено уреден стан од 22 метри квадратни

Тим Сегермен од Бруклин, го уредил ова мало станче во Менхетн изработувајќи го целиот мебел рачно. Во овој стан од 22 квадрата можете да видите многу генијални и специфични решенија.