11 генијални откритија што сигурно ќе посакате да ги имате ова лето

Летото е време за пикник, ладни пијалаци и сладолед. Луѓето одат на село, покрај езеро, на базен или во градина и максимално го користат потенцијалот на летниот период за да уживаат во разни активности на отворено. Меѓутоа, подготовките за летен пикник можат да бидат многу комплицирани и стресни. Ако отсекогаш сте сакале да организирате пикник, но самата помисла на таа идеја ве ужасува, следниве 11 откритија ќе ви дадат неколку генијални предлози за како да си ја олесните целата работа…

1. Диспанзер за пијалаци во форма на октопод

11 генијални откритија што сигурно ќе посакате да ги имате ова лето

Ако сакате да организирате забава во летниот период, овој необичен диспанзер за пијалаци е совршен избор за да ги послужите вашите гости со ладни напивки.

2. Аератор за вино

11 генијални откритија што сигурно ќе посакате да ги имате ова лето

Почестете се со совршено разладено вино на забавите на отворено.

3. Славина за лубеница

11 генијални откритија што сигурно ќе посакате да ги имате ова лето

Генијалноста лежи во едноставноста.

4. Некршлив сет садови

11 генијални откритија што сигурно ќе посакате да ги имате ова лето

Овој сет садови е идеалното решение за забавите, собирите и настаните на отворено. Вашите деца нема да можат да ги скршат садовите и чашите, така што нема да има за што да се грижите.

5. Универзален соларен полнач за телефон

11 генијални откритија што сигурно ќе посакате да ги имате ова лето

Овој полнач одговара за сите телефони. Брилијантно!

Продолжете на следната страница за останатите откритија…

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар