анимиран филм | Кафе пауза

Новиот анимиран филм на Пиксар сигурно ќе ви ги стопли срцата

Визуелноста е многу добра, ликовите се добро нацртани и филмот дефинитивно ја пренесува својата порака.

Краток анимиран филм кој зборува за тоа како да се справиме со загубата на најблиските!

Како да се справите со една од најголемите и секако најболните загуби, откријте во овој емотивен филм што ќе ве потсети колку се важни луѓето во нашите животи, особено кога се во прашање членовите на нашето семејство!

Анимираниот филм „Напред“ („Onward“): Емотивен и убав, но без очекуваната магија од „Pixar“

Првите реакции за анимираниот филм „Напред“ е додека станува збор за интересна приказна која за жал, нема да ги маѓепса сите.

8 нешта кои не ги забележавме во „Frozen“, а кои покажуваат дека приказната е подлабока отколку што претпоставуваме

Секое мало девојче оттогаш пее „Let it go“, а возбудата по „Frozen“, веројатно ги премина сите граници.

Одбројувањето започнува: Последниот трејлер за „Замрзнато 2“ пред премиерата што ќе ги сруши сите рекорди

Со почетокот на есента започна и одбројувањето за пристигнувањето на најочекуваниот анимиран филм на годината – „Заледено кралство 2“ (Frozen 2) кое на 22 ноември пристигнува во кината ширум светот.

Погледнете ги новите неверојатни постери за „Кралот лав“

Неколку недели пред светската премиера, која ќе се случи на 19.07, Дизни ги сподели најновите постери направени со ѕвездите коишто ќе ги позајмат своите гласови за ликовите во филмот.

12 факти што сигурно не сте ги знаеле за анимираниот филм Замрзнато (Frozen)

Анимираниот филм Замрзнато дефинитивно успева да го привлече сечие внимание, а откако ќе го гледате еднаш, ќе посакате уште еднаш, па уште еднаш...

Филм: Зоотропола (Zootopia)

Зајче полицаец ќе мора да работи со лисица измамник со цел да откријат голем заговор

Мајки, искористете го секој момент! 16 инспиративни филмови кои треба да ги погледнете заедно со вашето дете

Тие во себе содржат силни пораки кои ќе ги научат вашите деца како да донесуваат добри одлуки и како да станат најдобрата верзија од себе.

Филм: Дома (Home)

Филм за една вонземјанска раса која ќе ја окупира Земјата со цел да се скрие од своите смртоносни непријатели...

Филм: Лего филм (The Lego Movie)

Филмот кој е составен од познатите Лего коцки

Кратко видео кое ќе ве расположи ако сте тажни

Станува збор за едно слатко кученце кое тајно му помага на својот преморен сопственик во подготовката на вечерата откако ќе се врати од работа.