Погледнете ги новите неверојатни постери за „Кралот лав“

По 25 години од објавувањето на оригиналниот филм, „Кралот лав“ (The Lion King) сѐ уште важи за најуспешниот филм на сите времиња. Поттикнати од успехот на преработката на „Книга на џунглата“ (The Jungle Book) во 2016 година, луѓето од Дизни решија да направат играна верзија и на овој култен анимиран филм. Неколку недели пред светската премиера, која ќе се случи на 19 јули, Дизни ги сподели најновите постери направени со ѕвездите коишто ќе ги позајмат своите гласови за ликовите во филмот.

Погледнете ги новите неверојатни постери за „Кралот лав“

Нала со Бијонсе

Погледнете ги новите неверојатни постери за „Кралот лав“

Симба со Доналд Гловер

Погледнете ги новите неверојатни постери за „Кралот лав“

Зазу, Пумба и Тимон со Џон Оливер, Сет Роген и Били Ајкнер

Погледнете ги новите неверојатни постери за „Кралот лав“

Скар со Чиветел Еџиофор

Погледнете ги новите неверојатни постери за „Кралот лав“

Азизи, Шензи и Камари со Ерик Андре, Флоренс Касумба и Киган Мајкл Кеј

Погледнете ги новите неверојатни постери за „Кралот лав“

Сараби со Алфре Вудард

Погледнете ги новите неверојатни постери за „Кралот лав“

Нала и Симба со Шахади Рајт Џозеф и ЏејДи Меккрари

Погледнете ги новите неверојатни постери за „Кралот лав“


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевничка која би живеела во приказна на Харуки Мураками, во режија на Вес Андерсон, со саундтрак на The Smiths.

Поврзани содржини

Остави коментар