Трансформација за 30 дена: Купуваше облека XXXL, а потоа одеднаш се појави во фустан величина S

Трансформација за 30 дена: Купуваше облека XXXL, а потоа одеднаш се појави во фустан величина S

За тоа како е можно целосно да се смени физичкиот изглед ќе ни каже Елена Малинова. Таа успеа да изгуби дури 44 килограми и потполно да ги шокира сите кои ја познаваат.

Трансформација за 30 дена: Купуваше облека XXXL, а потоа одеднаш се појави во фустан величина S

Да беше слабеењето лесно, воопшто не би имало потреба да се шие облека за „екстра дебели“ ниту пак многумина би можеле да профитираат од диететските производи. Сепак, големи суми на пари се вртат затоа што многумина од нас немаат мерка кога се на маса. Лажат сите што велат дека не сакаат да јадат. Супа, вкусно главно јадење, малку леб за да собереш сè од чинијата, парче-две пита, десерт и одеднаш го обвинувам производителот на фармерки што произведува сѐ помали броеви. По производителот на фармерки, ја обвинувам генетиката, па вагата не е точна, но реалноста е дека тој фатален ден вагата покажа 102 килограми. Претешки 102 килограми на моите едвај 167 см.

Трансформација за 30 дена: Купуваше облека XXXL, а потоа одеднаш се појави во фустан величина S

Требаше да реагирам штом ги забележав првите вишок килограми

Mислам дека никој од нас не сака да прифати дека се здебелил. Па ни килограм. Суета ли е, што ли е. Вовлекувањето на стомакот и замижувањето пред новонастанатата ситуација е најлошото нешто што можеме самите да си го направиме. Почнав да се срамам од себе и почнав да носам облека каква што не ни можев да замислам во мојот плакар. Најлошо од сѐ, сите знаеја дека со тие туники и широки фустани се обидував да го сокријам стомакот и облините што ги имав насекаде. Покрај тоа, тие огромни количини на материјал ме правеа да изгледам и поголема одошто бев.

Направив како и илјадници луѓе како мене – почнав диета. Стандардните диети ме правеа нервозна бидејќи секогаш бев гладна. Се обидов физички да се активирам. Брзото одење не беше доволно за губење тежина, но не сакав да одам на фитнес помеѓу сите оние згодни девојки. Искрено, комплексите си го направија своето. Покрај тоа, многу брзо се заморував и ми сметаше салото при секоја поголема активност. Се надевав на чудо кое не се случи. Постепено станав хронично нерасположена, а со нерасположението ми растеше апетитот. Особено, бидејќи со зголемување на бројот на килограмите социјалниот и љубовниот живот ми се гасеа. Храната ми стануваше единствениот пријател и утеха.

Трансформација за 30 дена: Купуваше облека XXXL, а потоа одеднаш се појави во фустан величина S

И одев на тој пат во облека за дебели луѓе

Денот кога купив XXXL фустан не можам да го заборавам. Продавачката уште ми кажа дека убаво ми стои, а со гадење гледаше во мене додека се нишав накај касата за да платам. Моите веќе 110 кг најмногу се гледаа на стомакот, кој млитаво потскокнуваше секој пат кога правев некое движење. Млитава, пивтиеста маса ме покриваше од сите страни и верував дека ми нема спас. Сè што пробав од облеката на тој кат ми одговараше. Сè беше моја големина! Одвратно, нели? Одејќи по скалите, погледнав на катот со облека за згодни девојки и плачејќи се вратив дома. Тој ден решив да ставам точка на самосожалувањето. Морав да ослабам по секоја цена!

Трансформација за 30 дена: Купуваше облека XXXL, а потоа одеднаш се појави во фустан величина S

Личен тренер – фрлање пари или корисна инвестиција?

Решив мојата скромна плата да ја вложам мудро. Си дозволив личен тренер. Неговиот систем за губење на тежината беше дефинитивно добро осмислен, само јас едноставно не можев да го издржам тоа темпо. По тренингот чувствував дека душата ми излегува од телото. Неколку часови подоцна бев црвена во лицето и се потев. Чувствував неиздржлив глад и јадев повеќе отколку што тој ми препорачуваше. Мислев дека, секако, имав повеќе потрошено на тренингот отколку што сега ќе внесам. Се разбира, резултатот изостана и тренерот ми посочи на грешките. Го отпуштив бидејќи бев убедена дека по месец потење, замор, мускулно воспаление и огромни количини на пари ќе има видлив резултат. Но, немаше резултати. Вагата се помести за 3 кг, но за мојата големина, тоа беше незабележително.

Трансформација за 30 дена: Купуваше облека XXXL, а потоа одеднаш се појави во фустан величина S

Начин на слабеење на кој добро му се изнасмеав

Колешката изгуби повеќе од 15 кг за месец дена и сакав да знам точно што јаде, колку дневно се движи и слично. Кога ми кажа дека таа исклучиво ослабела со лепење на фластери за слабеење, мислев дека се шегува со мене. Верував дека има многу работа, дома има две мали деца, готви, пере, ја средува градината… Меѓутоа, таа се колнеше дека само тие фластери ѝ осигурале таква загуба на килограми. Се распрашав малку подетално и одлуката падна. Ќе ги купам затоа што на почеток и мене 10-15 кг помалку добро ќе ми дојдат… А потоа веројатно полесно ќе продолжам, бидејќи мотивацијата беше она што во тој момент ми недостасуваше.

Трансформација за 30 дена: Купуваше облека XXXL, а потоа одеднаш се појави во фустан величина S

Сковав одличен план!

Од веб-страницата на производителот на овие фластери веднаш нарачав 3 пакувања, бидејќи знаев дека во мојот случај еден месец лепење на фластерите нема да биде доволно. Сепак, имав „малку повеќе“ вишок. Фластерите се викаат GoSlimmer Patch, цената им е ок, дури и за нашиот стандард и единствената инструкција е да се лепи 1 фластер дневно на чиста кожа без влакна. Добро, лесно за паметење. И почнав. На секои 24 ч стариот фластер го заменував со нов и се прашував како тоа не ми се јаде. Мислев дека е психички, дека сама себе си се убедив дека морам да ослабам и дека затоа не барав храна. Но, сега знам дека тоа е само поради нив. Моето прво мерење беше придружено со солзи радосници. Истопив 13 килограми сало! Тоа ми даде дополнителен поттик, па собрав храброст и почнав да одам на фитнес. Точно е дека сѐ уште ми беше срам од себе и дека ми беше многу тешко, но знаев дека тоа е за мое добро. Иако на страницата за продажба не пишува дека треба да се вежба, сакав да изгубам повеќе килограми отколку обичен човек, и затоа го направив тоа. Веќе следното мерење беше многу подобро од претходното – 24 кг!

Трансформација за 30 дена: Купуваше облека XXXL, а потоа одеднаш се појави во фустан величина S

Со растот на мотивацијата, килограмите паѓаа

Вкупно изгубив 44 килограми и огромен број сантиметри на сите делови од телото. Семејството беше воодушевено, и многу пријатели и познаници знаеја да ме одминат, бидејќи не ме препознаваа. Не ме навредуваше тоа затоа што и сама ја видов трансформацијата веќе по еден месец употреба. Меѓутоа, најголемиот триумф ми беше купувањето нова облека. Отидов на катот каде што порано ги гледав слабичките како купуваат. И го купив! Фустан величина S! Отидов на катот каде што до скоро купував, но продавачката која обично ме гледаше со одвратност, љубезно ме праша дали може да ми помогне и за кого барам облека. Неопислива среќа која ми ја осигураа само оние мали GoSlimmer фластери! Мојот живот повторно има смисла!

Трансформација за 30 дена: Купуваше облека XXXL, а потоа одеднаш се појави во фустан величина S

Ако некој има проблем како Елена (вишок килограми, зголемен апетит, сака да ослабне, а диетите не даваат резултати), имаме добри вести.
Само за нашите читатели даваме специјален попуст од 50% – под услов да нарачаат ВЕДНАШ!
Наместо 3.980,00 ден, што е редовна цена на производот, денес ќе ги добиете овие неверојатно ефикасни фластери за слабеење за САМО 1.990,00 ден! Побрзајте, залихите се ограничени. КЛИКНЕТЕ ТУКА >>

Комерцијален текст


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар