За што треба да престане да лаже секој хороскопски знак во текот на мај?

За што треба да престане да лаже секој хороскопски знак во текот на мај?

Оваа година е непредвидлива и носи многу промени, а во продолжение прочитајте што треба да промените кај вас во текот на овој месец.

За што треба да престане да лаже секој хороскопски знак во текот на мај?

Овен

Престанете да лажете дека не се грижите за ништо или за никого само за да се заштитите.

Бик

Престанете да лажете за чувствата што ги имате кон некого само затоа што сте загрижени дека таа личност нема исти чувства кон вас.

Близнаци

Престанете да лажете и да глумите оргазам само за партнерот да се чувствува поудобно.

Рак

Престанете да лажете за вашето лично мислење само за да избегнете расправија.

Лав

Престанете да лажете како се чувствувате само затоа што не сакате да оптоварувате никого со вистината.

Девица

Престанете да лажете за симпатиите само затоа што се плашите од невозвратени чувства.

Вага

Престанете да лажете дека сте среќни во врската во која сте тајно незадоволни.

Скорпија

Престанете да лажете за вашето ментално здравје затоа што не сакате никој да се грижи за вас.

Стрелец

Престанете да лажете за тоа што го сакате, едноставно затоа што се плашите да ја признаете вистината.

Јарец

Престанете да лажете дека сè е во ред кога сте несигурни и исплашени за тоа што следува.

Водолија

Престанете да лажете дека можете сами да се справите со сè бидејќи навистина ви треба помош.

Риби

Престанете да лажете дека се чувствувате добро кога вашите чувства се повредени.

Прочитајте што ќе открие секој хороскопски знак во текот на мај.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар