05 јули 2013 | Кафе пауза

12 научно докажани факти дека читањето го подобрува животот

Со читањето ни се збогатува вокабуларот, развиваме аналитичко мислење, учиме како подобро да се изразуваме, а може да послужи и како терапија кога поминуваме низ тежок период во животот...
Датум: 05 јул 2013
, Автор:

Страшни трагедии раконструирани од страна на деца

Контроверзни фотографии кои ќе ве остават без зборови...
Датум: 05 јул 2013
, Автор:

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Со нивните исплазени јазици, растресени образи и снажна градба, Англиските булдози се многу интересна појава, па често нивниот начин на уживање нам ни причинува задоволство заради глетката која притоа ни ја приредуваат.
Датум: 05 јул 2013
, Автор:

Безобразно среќно куче

Во ова кратко видео кучето во слоу моушн ужива во бујни женски гради и тоа го прави без срам пред камерата.
Датум: 05 јул 2013
, Автор:

Филм: Девојки на распуст (Spring Breakers)

„Забавата која не смеете да ја пропуштите“

Мачка која одлично игра билјард

Во случај да не сте добар играч на билјард не треба да ја предизвикувате оваа мачка на дуел.

13 моќни и инспиративни цитати на Опра Винфри

Винфри е првата афро-американска жена која стана милијардер, а со тоа е жив доказ дека со напорна работа можат да се срушат сите бариери кои се поставени од општеството.
Датум: 05 јул 2013
, Автор:

Срцепарателна анимирана приказна за три мали мачиња

Подгответе се срцето да ви се раскрши на милиони парчиња. Оваа слатка, но тажна приказна пренесена во вид на кус анимиран филм раскажува за трагедијата на едно семејство мачиња.
Датум: 05 јул 2013
, Автор:

Фотосесија со Шакира за насловната страна на магазинот „Elle“

Тоа што пред кусо време роди бебе, воопшто нема ништо сменето кај спектакуларната Шакира...

Кога машкото е облечено во облеката на неговата девојка

Доколку некогаш сте се прашувале како би изгледало мажите да се облекуваа како жени, конечно ќе добиете одговорот.