Ве насмеа ли денес некој булдог?

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Со нивните исплазени јазици, растресени образи и снажна градба, Англиските булдози се многу интересна појава, па често нивниот начин на уживање нам ни причинува задоволство заради глетката која притоа ни ја приредуваат. Еве една листа од 24 булдози која ја креираше Buzzfeed. Одговорот на прашањето од насловот го очекуваме во делот за коментари. 🙂

Спреми се да погледнеш 24 фотографии од Англиски булдози

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Два од нив спијат

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Еден од нив се бања

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои седат во сина бањарка и се гушкаат со плишани мечиња

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои не се во сина бањарка и се гушкаат со плишани мечиња

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои се помали од плишаните мечиња со кои се гушкаат

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои се совршени мали топчиња

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои од нив ви се лутат што скролате брзо надолу

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Полека!

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои пак, имаат работа како дадилки со полно работно време

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои се големи браќа

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои се големи сестри

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои работат со тешка машинерија

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои се разочарани од годините

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои се елегантни и уживаат во светкав накит

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои веруваат во позитивни прoмени

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои изгледаат премногу слатко за да бидат вистински

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои носат шешири додека се одмораат во тропските предели

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои се премногу мрзливи за да станат

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои само седат и зјапаат

Ве насмеа ли денес некој булдог?

На некои им пречи кога ги сликаат

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои се преопседнати со „Приказна за играчките“

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои ептен сакаат да се галат

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Некои се едноставно слатки сами по себе

Ве насмеа ли денес некој булдог?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар