Страшни трагедии раконструирани од страна на деца

Страшни трагедии раконструирани од страна на деца

Уметникот Џонатан Хобин (Jonathan Hobin) направил контроверзна реконструкција на дел од фаталните трагедии во историјата. Главни актери во неговите шокантни фотографии се деца. Погледнете ги, па самите пресудете дали уметноста на Хобин оди предалеку.

Нападот на кулите близначки во Њујорк (9/11)

Нападот на кулите близначки во Њујорк (9/11)

Закана од нуклеарна војна

Закана од нуклеарна војна

Мачењата во „Абу Граиб“

Мачењата во „Абу Граиб“

Масакарот во Џонстаун, Гвајана во ноември 1978 - самоубиство на над 900 членови на комуната

Маскарот во Џонстаун, Гвајана, ноември 1978 – самоубиство на над 900 членови на комуната

Самозапалување на тибетски монах

Самозапалување на тибетски монах

Напади со киселнина врз жените на Блискиот Исток

Напади со киселина врз жените на Блискиот Исток

Цунамито во Индискиот Океан

Цунамито во Индискиот Океан

Нападот од страна на тигар врз познатиот магионичар Рој Хорн, од естрадната двојка „Зигфрид и Рој“, за време на шоуто во Вегас

Нападот од страна на тигар врз познатиот магионичар Рој Хорн, од естрадната двојка „Зигфрид и Рој“, за време на шоуто во Вегас

Смртта на принцезата Дајана

Смртта на принцезата Дајана

Убиството на 6-годишната ЏонБенет Ремзи во 1996 година

Убиството на 6-годишната ЏонБенет Ремзи во 1996 година

Тами Феј Меснер и нејзината борба со ракот

Тами Феј Меснер и нејзината борба со ракот

Ураганот Катрина

Ураганот Катрина

Исчезнувањето на Натали Холовеј

Исчезнувањето на Натали Холовеј

Последицити од земјотресот предизвикан од цунамито во Јапонија

Последиците од земјотресот предизвикан од цунамито во Јапонија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар