Кога машкото е облечено во облеката на неговата девојка

Кога машкото е облечено во облеката на неговата девојка

Доколку некогаш сте се прашувале како би изгледало мажите да се облекуваа како жени, конечно ќе го добиете одговорот. Шпанскиот фотограф Јон Уриарте, зборувајќи со своите машки пријатели колку се имаат променето врските помеѓу мажите и жените од времето на нивните родители, дошол до феноменална идеја и направил многу интересен сет фотографии.Кога машкото е облечено во облеката на неговата девојкаТој сакал да направи слики преку кои ќе ги прикаже еднаквоста и балансот во врската помеѓу маж и жена, но и изразот на збунетоста на мажите која можат да ја чувствуваат при оваа промена.Кога машкото е облечено во облеката на неговата девојкаОваа серија фотографии тој ја нарекол „The Men Under the Influence“ и најпрво започнал да слика парови, но по некое време сфатил дека е поефектно да го слика само машкото, облечено во облеката на женското во нивниот заеднички дом. Овие фотографии се направени во период од три години, а сликани се во Шпанија и САД.Кога машкото е облечено во облеката на неговата девојка Кога машкото е облечено во облеката на неговата девојка Кога машкото е облечено во облеката на неговата девојка Кога машкото е облечено во облеката на неговата девојка Кога машкото е облечено во облеката на неговата девојка Кога машкото е облечено во облеката на неговата девојка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар