Од понеделник до петок: 5 совршени работни модни комбинации за успешните бизнис дами

Ако досега не сте слушнале за девојката која се вика Баба Каналес, сега е време да ја запознаете! Од неа можете да научите многу кога е во прашање маркетингот, како и да позајмите одлични идеи доколку сакате да се облекувате како вистинска и успешна бизнис дама, а притоа да не изгледате досадно и премногу сериозно. Баба има само 26 години, а веќе е на листата на Форбс за одлични и успешни луѓе под 30 години и поседува врвни знаења кога е во прашање маркетингот.

1-od-ponedelnik-do-petok-5-sovrsheni-rabotni-modni-kombinacii-zaradi-koi-kje-bidete-zabelezhani-www.kafepauza.mk_

Токму од ова слатка и успешна Швеѓанка можеме да позајмиме супер идеи како да се облечеме од понеделник до петок за работа и притоа да изгледаме модерно, неодоливо и професионално.

Понеделник: Џемпер и миди здолниште

2-od-ponedelnik-do-petok-5-sovrsheni-rabotni-modni-kombinacii-zaradi-koi-kje-bidete-zabelezhani-www.kafepauza.mk_

Вторник: Капут, блејзер, бела кошула и црни панталони

3-od-ponedelnik-do-petok-5-sovrsheni-rabotni-modni-kombinacii-zaradi-koi-kje-bidete-zabelezhani-www.kafepauza.mk_

Среда: Кожна јакна и цветен фустан

4-od-ponedelnik-do-petok-5-sovrsheni-rabotni-modni-kombinacii-zaradi-koi-kje-bidete-zabelezhani-www.kafepauza.mk_

Четврток: Необични панталони и црна ролка

5-od-ponedelnik-do-petok-5-sovrsheni-rabotni-modni-kombinacii-zaradi-koi-kje-bidete-zabelezhani-www.kafepauza.mk_

Петок: Бел блејзер со интересен крој и исечени панталони

6-od-ponedelnik-do-petok-5-sovrsheni-rabotni-modni-kombinacii-zaradi-koi-kje-bidete-zabelezhani-www.kafepauza.mk_

За уште поголем избор на модни комбинации, присетете се на работните модни комбинации кои се одлични за 5 работни дена.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар