Игра на неделата: Креатор на луди железници

Лудите железници низ светот се составен дел од секој модерен забавен парк. Оваа интересна игра ќе ви овозможи барем виртуелно да создавате луди железници или поинаку познати како ролеркостери, со цел да ја поминете мисијата. Играта е едноставна и се игра само со помош на маусот. Нивоата стануваат се потешки, како што напредувате во играта, а за сите нејаснотии погледнете ги туторијал-видеата кои се достапни во менито „How to play“. Игра на неделата: Креатор на луди железнициУживајте во играта на неделата…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар