Чекај ме во тајната градина…

Скриени од љубопитни погледи, расцутани и миризливи, тајните градини се вистинско магично прибежиште за заљубените души. Во чест на убавата пролет, романтичниот период од годината кога сите ги отвораме срцата, ѕирнете во овие мистични колепки на љубовта.

Чекај ме во тајната градина Чекај ме во тајната градинаЧекај ме во тајната градина...

„Верувам во огромната моќ на љубовта. Не ја разбирам, но верувам дека е најмирисливото цвеќе во ова горчливо постоење“.

– Теодор Дрејзер

Чекај ме во тајната градинаЧекај ме во тајната градинаЧекај ме во тајната градина...

„Живеењето само по себе не е доволно. На човек му треба сонце, слобода и малку цвеќе“.

– Ханс Кристијан Андерсен

Чекај ме во тајната градина...Чекај ме во тајната градина...Чекај ме во тајната градина...

„Чувајте љубов во вашите срца. Животот без неа е како градина без сончев зрак каде цвеќињата се мртви“.

– Оскар Валјд

Чекај ме во тајната градина...Чекај ме во тајната градина... Чекај ме во тајната градина...

„Љубовта засади роза, и светот стана сладок“.

– Кетрин Ли Бејтс

Чекај ме во тајната градина...Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар