На кој знак најмногу му завидуваат: Стрелецот на Бикот заради убавината, Лавот на Јарецот заради успехот

Откријте и вие заради што би можеле да им завидувате на другите, според вашиот хороскопски знак.

Љубоморната пријателка е полоша од кој било непријател: 4 знаци дека вашето пријателство е токсично

Проблемите во пријателството се појавуваат кога ќе започнете да ги остварувате вашите соништа или сè ќе ви оди од рака, а на вашата пријателка не ѝ цветаат рози во тој период.

Посесивноста им е второ име: Ова се 3-те најљубоморни хороскопски знаци

Иако во некои моменти сите сме совладани од чувството на љубомора, кај овие знаци тоа е карактеристика којашто преовладува.
Датум: 23 јун 2019
, Автор:

Зошто зафатените мажи гледаат по други жени?

Ретки се оние жени на кои ќе им биде сеедно кога ќе забележат дека погледот на нивниот партнер се вперува во друга жена. Тоа може да им ја заниша самодовербата.
Датум: 27 мај 2019
, Автор:

4 знаци дека вашиот партнер е љубоморен иако изгледа самоуверено

Некои се плашат дека ќе ја изгубат саканата личност, на други им е страв од неверство.

За посреќен и поздрав живот, престанете да им судите на другите

За повеќето од нас, судењето ни е вградено. Ги судиме сите, од странецот на улица, до колегата па и јавните личности, без воопшто да имаме информации за нив.

12 знаци кои ќе ви помогнат да забележите дали некој ви љубомори

Секој од нас се чувствува убаво кога ќе постигне некоја цел. За жал, постојат луѓе кои не можат да се радуваат за другите и пробуваат да им ја уништат радоста.

Предностите на негативните емоции: Како да ја претворите зависта во мотивација?

Причините за завист може да бидат различни. Некои луѓе сметаат дека успехот на другите не е фер. Други пак мислат дека некој е одговорен за нивниот неуспех.

Вашиот хороскопски знак ја открива причината поради која луѓето најчесто ви се љубоморни

Дали некогаш сте помислиле дека луѓето можеби ви љубоморат на вашите уникатни, специфични особини?

Дознајте кои хороскопски знаци не се воопшто љубоморни

Постојат неколку хороскопски знаци кои никогаш не се љубоморни, бидејќи знаат дека нивните партнери или се верни или не се и нема потреба да размислуваат за тоа.

Хороскопски знаци кои се најсклони на љубомора

Љубомората е чувство кое е тешко да се контролира, но исто така е и многу нездрава, непродуктивна и прави да се чувствуваме исклучено и незадоволно.