21 декември 2019 | Кафе пауза

Слоевити салати на 3 начини

Се ближат празниците, па на сите ни требаат свежи идеи кои ќе ја збогатат нашата трпеза. Еве неколку предлози за слоевити салати во кои сите ќе уживаат.

На кој знак најмногу му завидуваат: Стрелецот на Бикот заради убавината, Лавот на Јарецот заради успехот

Откријте и вие заради што би можеле да им завидувате на другите, според вашиот хороскопски знак.

Што треба да направите за вашата врска да ги „преживее“ празниците?

Празниците може да бидат многу стресен период затоа што сакаме сè да биде точно онака како што сме си замислиле.

Неверојатниот живот на пејачката Едит Пјаф кој не се среќава ниту во романите

На 104-годишнината од раѓањето на оваа прославена шансониерка, се потсетуваме на нејзиниот голем талент и животниот пат кој бил исполнет со големи лични трагедии.

Два сигурни начини на кои за 5 секунди може да одредите дали елката која ја купувате е свежа

За да не ви се случи и овој Божиќ игличките од природната елка да ви се изронат за само неколку дена, стручните лица откриваат како да откриете дали елката која ја купувате е свежа.