Чувајте ја вашата љубов за некој кој ја заслужува

Чувајте ги вашите повици и пораки за некој кој нема да ве остави да чекате.

5 козметички производи кои треба да ги чувате во фрижидер

Дали знаевте каде треба да се чуват овие козметички производи?

Неверојатни придобивки од чување птица како домашен миленик

Овие интелигентни и прекрасни суштества со своето друштво ќе ви донесат многу придобивки, а некои од нив може целосно да ве изненадат.

8 работи што ќе ви се случат откако ќе почнете да чувате мало кученце

Еднаш откако ќе станете блиски со вашите мали крзнени пријатели, речиси невозможно ќе ви биде да се одвикнете од нив.

7 работи кои професионалните шминкери никогаш не ги прават

Професионалните шминкери можат да ни дадат најдобри совети околу тоа како правилно да се шминкаме, но и како правилно да ја чуваме сета козметика.

Луѓето кои имаат помал брат или помала сестра се одлични пријатели

Честопати оние коишто се поголеми во семејството уште рано ја започнуваат својата родителска улога.

Како да се погрижите доматите да ви траат подолго?

Доматот е вкусен и здрав зеленчук кој би требало да го јадете секојдневно.

9 предмети кои не смеете да ги чувате во автомобилот

Дали по навика чувате очила за сонце и шише вода во автомобилот?

7 прехранбени производи кои никогаш не треба да ги чувате во фрижидер

Погледнете кои работи не треба да ги ставате фрижидер иако досега веројатно сте ги чувале таму.

Рокот на траење на вашата козметика

Козметичките производи на висока температура брзо се расипуваат, без разлика на тоа што не содржат конзерванси.
Датум: 26 мар 2015
, Автор:

Луди места на кои луѓето кријат пари

Верувале или не, има такви што и денес го прават овој чекор и отвораат креативни домашни банки. Овде се наведени некои од најлудите места одбрани токму за оваа задача.

Жената која чува разиграни и мили тигри како домашни миленичиња

Тигрите се бестрашни мачки од џунглите кои се познати по суровоста, силата и храброста, но 57-годишната Џенис Хејли од Орландо, Флорида успеала да ја покаже и нивната понежна страна.
12