13-те најскапи раси на мачки

Нашите миленичиња ни се како семејство, и некои луѓе навистина не штедат кога станува збор за додавање нов член на семејството.

Совршенството има цена: Негативните страни на перфекционизмот

Постојаната тенденција кон совршенство може да ви изгледа како особина која сакате да ја поседувате, меѓутоа, токму оваа карактеристика може да биде голем товар.

6 тајни што се кријат во менијата за кои рестораните не сакаат да знаете

Многу луѓе редовно одат во ресторани и таму ја нарачуваат својата омилена храна.

Поучна приказна за цената на желбите

Некои цени биле многу чудни. Бракот не чинел речиси ништо, но среќниот брачен живот пак, бил многу скап.

Кога имате нешто добро во животот, немојте да барате нешто подобро

Кога имате нешто добро во својот живот, штитете го, сакајте го и ценете го.

Како да одберете облека за вашето бебе?

Бебешката облека е премногу слатка, а самото нејзино одбирање им пружа големо задоволство на новите родители, но постојат работи на кои треба да обрнете внимание при купувањето.

Работи за кои вреди да платите повеќе

Купувањето скапи предмети коишто можат да се добијат и за помалку пари обично не е добра идеја, но во случаите кои следуваат вреди да се издвојат и малку поголеми средства.

Филм: Ветена земја (Promised Land)

Дали сè си има своја цена?

Американска реклама за легендарното „Југо“ од 1988 година

Оваа реклама е снимена во далечната 1988 година, а на неа е претставено легендарното „Југо“ како многу издржливо возило...

7 евтини спортски автомобили

Ако размислувате да се подновите со еден убав, брз, спортски автомобил, следните 7 модели се најдобриот избор според перформансите што ги добивате за цената што ја имаат.

Како да го подготвите автомобилот за продавање?

Ова се неколку куси совети кои ќе ви помогнат побрзо да привлечете потенцијални купувачи, кои ќе бидат задоволни од понуденото.

Најбрзите суперавтомобили во светот

Листа на најбрзите, најскапите и најневеројатните суперавтомобили во светот...
12