фотографија | Кафе пауза

Дали можете да ја пронајдете змијата што се крие во овој двор?

На социјалните мрежи во Австралија кружи фотографија од двор на која треба да пробате да ја откриете змијата.

Тест: Тоа што прво ќе го забележите на фотографијата открива за вас повеќе отколку што мислите

Постојат два вида личности - екстроверти и интроверти. За да одредите на кој вид му припаѓате, погледнете ја фотографијата подолу.

Тест: Погледнете ја фотографијата и откријте како се чувствува вашето срце

Погледнете ја фотографијата, а тоа што прво ќе го забележите ќе ви помогне да откриете како се чувствува вашето срце.

Пронајдете ја мачката во оваа фотографија која стана вирална на Твитер

Сопственичката на една мачка сподели фотографија од нејзината мачка која секогаш знае да пронајде одлични места за криење. Фотографијата стана вирална на Твитер, а вие дали ќе успеете да ја пронајдете мачката?

Заедничкото позирање пред објективот открива многу за вас и вашиот партнер

Експертите тврдат дека еден брз поглед кон позите што ги правите заедно кога се фотографирате може да каже многу за вас.

Девојка покажува како изгледаат нејзините фото сетови кои ги користи за да се фотографира за на Инстаграм

Таа сѐ прави сама: ги подготвува сетовите, се фотографира, позира и потоа го споделува целиот процес на Инстаграм.
Датум: 14 сеп 2019
, Автор:

Запознајте ја Кејти Боуман, жената што ни помогна да ја фотографираме црната дупка

Овие денови, целиот свет зборува за Кејти Боуман, 29-годишната жена која е заслужна за првата фотографија од црна дупка во историјата.

Ја направивме првата фотографија од црна дупка

После две децении интернационална соработка, некои од најмоќните радиотелескопи во светот успеаа да направат фотографија од хоризонтот на настани на супермасивна црна дупка.

Фотографија од деца облечени како доктор и медицинска сестра предизвика бурни реакции на Твитер

Според голем дел од корисниците, проблемот е со облеката на децата која наводно е сексистичка.

Неверојатни фотографии од моќни бури над вулкански ерупции

Чилеанскиот фотограф Франческо Негрони е познат по неверојатните фотографии од екстремни невремиња.

Приказната зад оваа фотографија ќе ви го скрши срцето

Во најмала рака, оваа фотографија е срцепарателна...