Неверојатни фотографии од моќни бури над вулкански ерупции

Неверојатни фотографии од моќни бури над вулкански ерупции

Чилеанскиот фотограф Франческо Негрони е познат по неверојатните фотографии од екстремни невремиња. Неговата работа го привлекла интернационалното внимание уште во 2011 година, кога неговите фотографии добија неколку награди и се проширија низ целиот свет. Овие дела се толку уникатни поради способноста на Негрони да ги кристализира овие моќни моменти во природата, додека истовремено ја покажува нивната огнена енергија на артистичен начин. Погледнете…

Погледнете ги и овие неверојатни оптички илузии создадени од природата!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар