телесна тежина | Кафе пауза

Откријте каков вид личност сте и како тоа влијае на вашата тежина

Истражувањата покажаа дека одредени карактеристики може да влијаат многу на вашата способност да се здебелите или да ослабите.

Обидете се да погодите колку килограми имаат жените на фотографијата

Мерењето и следењето на промените во телесната тежина може да бидат добра техника за проверка на успешноста од слабеењето.

Убава и здрава трудница: Водич за одржување идеална тежина во бременоста

Избегнувањето на несаканите килограми само по себе претставува голем предизвик, а „проблемот“ станува уште поинтензивен во текот на бременоста.

Едноставен начин на исхрана за лесно губење вишок килограми

Една современа жена со малку време и многу обврски ја пронашла совршената диета за сите урбани припаднички на понежниот пол.

Утрински навики што ви предизвикуваат вишок килограми

Многу луѓе не знаат дека нивните утрински ритуали се главната пречка што им стои на патот до телото од соништата.

Начинот на кој почестото јадење прави да изгледате подобро

За многумина од нас, диетата е нешто што звучи како казна.

Зошто не треба секојдневно да ја мерите телесната тежина доколку сте на диета?

Повеќето од луѓето кои се во борба со вишокот килограми се опседнати со вагата и со секојдневното мерење на телесната тежина.

Научно докажани причини кои објаснуваат зошто постојано се дебелеете

Доколку вежбате и внимавате на вашата исхрана, но сепак постојано се дебелеете, следниве неколку научно докажани причини можеби ќе ви ја откријат мистеријата.

Науката потврдува: Најдобриот начин да ослабете е да престанете да зборувате за тоа

Запаметете дека губењето тежина никогаш не треба да биде поврзано со мерење и бројки.

Колку тежат луѓето во различни делови од светот?

Просечната тежина на човекот е околу 62 килограми.

Инстаграм фитнес ѕвезда ќе ви ги сруши сите верувања за телесната тежина и добриот изглед

Блогерката Келси Велс во последниве 18 месеци следи фитнес програма од која се гледаат одлични резултати.

Здрави јаглехидрати кои ќе ви помогнат да ја постигнете посакуваната телесна тежина

Јаглехидратите играат голема улога во правилното функционирање на организмот и задоволувањето на енергетските потреби.
12