Тест: Изберете тотем и добијте порака од универзумот!

Тест: Изберете тотем и добијте порака од универзумот!

Сакате да добиете порака од универзумот? Сè што треба да направите е да изберете еден од овие три тотеми!

Тест: Изберете тотем и добијте порака од универзумот!

  • Тотем бр. 1

    Универзумот ви порачува дека направивте сè што можевте и дека сега ви преостанува само да уживате во резултатите. Освен тоа, универзумот сака да ви се заблагодари бидејќи сте тоа што сте и бидејќи работите за да ја подигнете свеста на другите. Вие сте вистински духовен учител кој помогнал на многумина, па затоа сега е вашиот ред да бидете наградени. Благодарение на вашите напори, станавте свесни дека животот е убав и дека сè што постои има за цел да ви помогне да растете, да ги сакате другите и да развивате емпатија кон нив.

  • Тотем бр. 2

    Време е да се поврзете со луѓето околу вас, со природата, но и со себе. Не заборавајте дека не сте сами туку сте дел од големата мрежа на универзумот и дека секоја единка, растение или животно е во меѓусебна поврзаност со сите други нешта. Тоа можете да го почувствувате и да го видите, но време е да го спроведете во пракса. Отстранете ја маската и обидете се да создадете вистинска врска. Почнете од себе, а потоа поврзете се со надворешниот свет.

  • Тотем бр. 3

    Досега постојано вложувавте големи напори и затоа време е да се одморите и опуштите. Одвојте време за да уживате во сонцето и повторно да се поврзете со вашето внатрешно дете. Направете нешто спонтано или испланирајте патување во странство. Наградете го вашето тело со здрава, органска храна и наградете го вашето срце со радоста од поврзувањето со пријателите и семејството. Без оглед на моменталните проблеми не заборавајте дека сè може да биде инспирација на среќа и насмевка.

Доколку се забавувавте со овој мал тест, можеби ќе сакате да направите и друг тест за да откриете која емотивна рана треба да ја излечите.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар